מה אוכל עכבר ?

ברוב הפעמים שאנשים שואלים מה אוכל עכבר, זה כדי לבחור פיתיון מוצלח להניח בתוך מלכודת עכברים. בכתבה הבאה נסביר לכם מה עכברים אוכלים ומה המזון שהכי אהוב עליהם, וניתן לכם כמה המלצות לסוגי אוכל שכדאי לשים במלכודת כדי לתפוס עכברים.

לא תמיד סוגי המזון שעכברים אוכלים בשגרת חייהם, הם הבחירה המועדפת בתור פיתיון למלכודת עכברים. לכן כדאי להבין את השימושים השונים שיש לעכברים בסוגי מזון שונים, ואת סוגי המזון הטובים ביותר לשמש כפיתיון בתוך המלכודת.

 

סוגי אוכל של עכברים

באופן כללי ניתן לומר שרוב סוגי העכברים אוכלים גרעינים וזרעים במהלך שגרת חייהם השוטפת. הסיבה לכך היא נגישות סוגי מזון אלו אל שטחי הקינון של העכברים, מאחר וניתן למצוא אותם בקלות – אלו הם סוגי האוכל שעכברים אוכלים הכי הרבה. לעכברים אין העדפה ברורה לגרעינים וזרעים, הם פשוט אוהבים אוכל יבש ולכן זרעים וגרעינים ישמשו אותם היטב כדי לשרוד. אוכל יבש ניתן לשימור לאורך זמן רב, לכן סוגי מזון כאלו העכברים יכולים לאגור בתוך מחילות המסתור שלהם והוא יוכל לשמש אותם בתקופות קשות שבהן הם לא מרבים לצאת מהמחילה, כגון תקופת החורף.

נתון נוסף שלפיו עכברים יבחרו את האוכל שלהם, הוא הצורך של עכברים לחדד את שיני הכרסום שלהם באופן קבוע. הכרסום משמש את העכברים להרבה יותר מרק לעיסה של אוכל, בעזרת הכרסום העכבר יתגונן מפני טורפים, בעזרתו הוא יכרסם פתח מעבר ממקום למקום, וכדי שהוא יוכל לכרסם באופן מוצלח – הוא חייב לחדד את שיניו באופן קבוע. עכברים ירבו למצוא מזון שמצריך כרסום, כך הם גם יאכלו וגם יחדדו את השיניים שלהם.

 

 

אוכל שלא למטרת מזון

לא תמיד האוכל שעכברים יבחרו לכרסם הוא מזין כמו זרעים וגרעינים, פעמים רבות העכברים יכרסמו קרטונים ושקים, מארזים שעשויים מפלסטיק, ועוד חומרים שאין בהם שום דבר מזין! את הקרטונים ויתר החומרים שעכברים יכרסמו, הם יובילו אל מקום המסתור שלהם ושם הם יתחילו לבנות ערימה של פירורים ושבבים קטנים שבתוכם הם ימליטו את הוולדות שלהם בבוא העת. שבבי הכרסום הקטנים יעזרו לעכברים להסתיר את עצמם היטב, וגם ישמשו לחימום הוולדות שהם ימליטו בתוכם.

 

איזה אוכל עדיף לפיתיון ?

את האוכל שתבחרו לשים כפיתיון בתוך מלכודת עכברים לא תבחרו על פי כל השיקולים שפירטנו קודם. אוכל לפיתיון צריך להיות מסוג שונה לגמרי, הוא צריך להיות אוכל עם ריח שעכברים אוהבים. העכברים נתקלים פעמים רבות בפירורים של שאריות מזון על הרצפה של הבית, או חלקים לא גמורים של חטיפים שבני אדם השליכו לפח – ואלו הם סוגי המזון שעכברים הכי אוהבים לאכול, והם יהיו הטובים ביותר לשים בתוך המלכודת כפיתיון.

חוש הריח המפותח של העכברים יעזור לכם גם למשוך אותם בקלות ובמהירות רבה יותר אל הפיתיון במלכודת וכך תצליחו ללכוד את העכבר באופן מוצלח יותר.

 

 

אלו הם סוגי האוכל שכדאי לשים במלכודת עכברים:

שוקולד – אפשר לקחת קוביית שוקולד ולנעוץ אותה בחוט הברזל של המלכודת. שימו לב ששוקולד נמס בקלות כאשר חם מאוד, לכן לא מומלץ לשים שוקולד כפיתיון במלכודת מחוץ לבית במהלך הקיץ.

 חמאת בוטנים – הריח החזק של חמאת בוטנים ימשוך את העכברים אל תוך המלכודת במהירות הבזק, אך חשוב להקפיד לשים חמאת בוטנים באופן כזה שיגרום למלכודת לפעול ברגע שהעכבר נוגס בה. אם תשימו חתיכת חטיף במבה, סביר להניח שהעכבר יכרסם את הבמבה מכל הצדדים ויצליח לחמוק מהמלכודת לפני שזו לכדה אותו. הדבר הכי טוב זה לשים בוטן אמיתי, ולשים גם קצת במבה או חמאת בוטנים בתוך המלכודת כדי למשוך את העכברים אליה.

 גבינה צהובה – המיתוס על גבינה צהובה נכון בהחלט, אך הוא הרבה פחות יעיל משוקולד וחמאת בוטנים. הסיבה שגבינה צהובה משמשת לפיתיון במלכודת עכברים היא הריח החזק של הגבינה הצהובה, והיכולת הטובה שלה להיתלות על פתיל הברזל של פיתיון המלכודת. נסו להשתמש בגבינה צהובה רק אם לא הצלחתם להשתמש בשוקולד ובחמאת בוטנים, שהם הפיתיון הטוב ביותר למלכדות עכברים.

 

ספריית וידיאו

המלצות ומידע נוסף

חולדת החוף נתפסה במסעדה בתל אביב
עכברים

הדברה עם רעל עכברים

עם השנים השימוש ברעל עכברים הולך ופוחת, זאת לאור עליית המודעות לסכנה בחשיפת ילדים ובעלי חיים למגע עם רעל עכברים שפוזר באופן לא אחראי במקום. האופציה של הדברה

קרא עוד.. »
הרחקת חולדות החוף עם מלכודת קפיץ
עכברים

סוגי מלכודות עכברים

העיקרון שלפיו פועלת לכידת עכברים די פשוט – העכבר מגיע אל המקום כדי לחפש אוכל, לכן נציב פיתיון של אוכל אטרקטיבי בתוך מלכודת עכברים וכך הוא ילכד ונוכל

קרא עוד.. »
הדברה בשימוש מלכודות
עכברים

הדברת עכברים ירוקה

אחת הבעיות שמקשות את ההתמודדות עם ביצוע מוצלח של הרחקת עכברים מאזור הבית, היא קצב ההתרבות שלהם. עכברים נמצאים בחיפוש מתמיד אחרי מקומות קינון שנמצאים בקרבת מקורות מזון

קרא עוד.. »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email