חברת הדברה הלוכדים - שירותי הדברה בתל אביב רבתי

ברשיון המשרד להגנת הסביבה

הדברת עכברים

אחד מסוגי המכרסמים הנפוצים ביותר באזורי המחיה של בני האדם, הם ללא ספק – עכברים. הסיבה העיקרית להימצאותם המוגברת של עכברים באזורי שכונות המגורים של בני האדם, הם תנאי המחיה שמתאפשרים עבור עכברים בסביבת בתים פרטיים ודירות מגורים, בעיקר כאשר לא מתבצעות פעולות יזומות של הדברת עכברים שתקטין את התפשטותם באזורים אלו. באופן כללי ניתן לומר שעכברים יקננו בכל מקום בו הם יוכלו למצוא מזון ומקומות מסתור, דבר שמתאפשר להם בקלות באזורי בתים ודירות בכל שטח עירוני. הזבל שבני אדם מייצרים, בעיקר שאריות המזון, מספק לעכברים מזון קל להשגה, וכמו כן באזורי הבית עכברים ימצאו מגוון רחב של אופציות עבור מחילות מסתור שיגנו עליהם מפני אויבים בטבע הפתוח.

עכבר הוא חיה הססנית

העכבר הוא חיה פחדנית ומאוד הססנית, לכן פעמים רבות יהיה קשה להבחין בהימצאותם של עכברים בבית ורק לאחר זיהוי של נזקים או גללים של עכבר בבית, נבין שישנם עכברים במקום ונדרש טיפול הדברה מקצועי כדי למגר אותם מהמתחם. עכברים משתייכים למשפחת היונקים ומתוך סוגי מכרסמים רבים שמשתייכים למשפחה זו, יש לא מעט סוגי עכברים שלרובנו ייראו דומים וייחשבו לאותו סוג של עכבר, ובפועל באמת ברוב המקרים יהיה מדובר בעכבר המצוי שהוא סוג העכברים הנפוץ ביותר באזורי המגורים בישראל.

אופי פעילות של עכברים בבית

מאחר ועכברים מתאפיינים באופי פחדני והססני מאוד, עיקר הפעילות שלהם תתחיל בשעות הצהריים המאוחרות ותימשך אל תוך הלילה, עד לרגע שהשמש תתחיל לעלות ואז הם ימהרו להסתתר בתוך מחילות הקינון שלהם.

עכברים ישתדלו לא לפעול בשטחים פתוחים שחשופים לכיפת השמיים, זאת מאחר וסוגים רבים של ציפורים יזהו את העכבר כמזון פוטנציאלי וברגע שיבחינו בעכבר מתרוצץ על הקרקע הם ימהרו לתקוף אותו ובעזרת נקישת מקור קטלנית הם יהרגו את העכבר ויתלו את גופתו על אחד העצים כדי לאכול ממנו במשך כמה ימים.

אויבים טבעיים..

האויב השני שנמצא בחיפוש מתמיד אחרי עכברים הם נחשים. הנחש יאתר את המסלול שבו העכבר עובר, שם הוא ימתין כדי לתקוף ברגע המתאים. מאחר ונחשים פועלים בעיקר בשעות הלילה, העכבר יעדיף להסתתר או למקד את פעילותו באזורים שאליהם נחשים יעדיפו לא להיכנס – אזור הגינה של בית פרטי, במיוחד כשנמצא שם כלב, או בתוך הבית עצמו, יהיו המקומות הטובים ביותר עבור פעילות עכברים במינימום סכנה וחשיפה לטורפים פוטנציאליים.

WE ARE THE WORLD

נזקים שנגרמים ע"י עכברים

הסיבה העיקרית להזמנת הדברת עכברים בכל מקרה של נגיעות קיימת, היא לא רק בגלל הנזקים שנגרמים על ידי העכברים. מאחר ועכברים הם יצורים מאוד קטנים, והם מסוגלים לעבור ממקום למקום די בקלות, ברוב המקרים הם לא צריכים לכרסם תשתיות כדי שיוכלו לנוע בחופשיות. את הכרסום העיקרי שלהם, העכברים יעשו כדי לכסות את הוולדות שהם ממליטים בתוך מחילות הקינון. כדי להגן על העכברים הקטנים שהם ממליטים במחילות, הם יאספו שבבי כרסום קטנים ויובילו אותם אל מקום הדגירה, שם הם ייצרו ערימה נפוחה של המון שבבים שכורסמו ממגוון חומרים, ובתוך ערימה זו הם ימליטו את הוולדות.

אל תחכו יותר מידי זמן, הזמינו מדביר עכברים לפני שנוצר נזק!
יש חברות שמציעות מחיר הדברה זול בתמורה לשירות מקצועי ואיכותי.

הרחקת עכברים מהאזור

כתוצאה מצורך קיומי זה, של איסוף שבבי כרסום והובלתם יחד עם מזון אל תוך מחילות המסתור שבהם הם מקננים, העכברים יבואו במגע ישיר עם המון חומרים ומוצרים שמשמשים את בני האדם, דבר שיוביל בקלות רבה להתפשטות חיידקים וזיהומים מגופם של העכברים אל גופם של בני האדם. על ידי ביצוע הדברת עכברים מקצועית והרחקת כל העכברים שקיימים במתחם הנגוע, תוכלו להימנע מחשיפה מסוכנת של בני הבית לחיידקים ומחלות שעכברים נושאים בגופם. שמירה על מתחם נקי תעזור אף היא במניעת קינון עתידי מחודש של עכברים במקום, דבר שיעזור לכם להימנע מהזמנת טיפול הדברה נגד עכברים שוב פעם במשך הזמן שחולף.

שיטות הדברה

סוגי עכברים נפוצים

שני סוגי העכברים הנפוצים ביותר באזורי בתים ודירות מגורים בישראל, הם העכבר המצוי ו – עכבר השדה. העכבר המצוי הוא העכבר שלרוב נמצא בבית. הוא משתמש בעיקר במחילות קיימות או מחילות שהוא יוצר לעצמו באדמה, כשהוא פועל בטווח מצומצם של עד 10 מטרים בלבד. העכבר המצוי ישתמש בערמות פסולת וגרוטאות כדי ליצור מחילות מסתור, אותם הוא יחפור בתוך מערום הפסולת ובכל מקרה של סכנה או איום פוטנציאלי הם ישמשו לו נתיב מילוט מהיר שרק הוא מכיר! הוא אוכל כל דבר שמתאפשר לו להשיג בקלות, ותוחלת חייו תהיה קצת פחות משנתיים בממוצע.

עכבר השדה

לעומת זאת, עכבר השדה יימצא בעיקר בשטחים פתוחים המשמשים לגידולים חקלאיים, כאשר עיקר המזון שלו יהיה פירות וירקות או שאריות מזון שהוא יכול לגנוב בבטחה מבעלי חיים אחרים שנמצאים באזור, לרוב תרנגולות ובעלי חיים שלא מהווים עבורו סיכון ואיום. עכבר השדה ישתמש גם הוא במחילות שהוא יוצר באדמה, והוא יעדיף להתמקם באזורים שבהם התוצרת החקלאית סבוכה ואינה מאפשרת את חשיפתו כלפי הציפורים שעפות מעל האזור.

שיטות הדברת עכברים ביעילות

ענף ההדברה מציע מגוון שיטות שונות לביצוע הדברת עכברים באופן יעיל ומוצלח. הצבת מלכודת עכברים לא תמיד תאפשר מיגור מוחלט של הנגיעות הקיימת במקום, זאת לאור העובדה שפעמים רבות ניסיון הדברת עכברים באופן עצמאי יביא לשימוש לא מיומן ולהצבת מלכודת עכברים במקומות אסטרטגיים לא טובים מספיק, כך אחוזי ההצלחה יהיו נמוכים מאוד. אמנם לכידת עכברים תאפשר לכם להימנע משימוש ברעל עכברים וכך תוכלו להימנע מהסיכונים שנלווים לכך, אך כדי שתוכלו לבצע לכידת עכברים מוצלחת אתם חייבים להזמין מדביר עכברים מנוסה, שבמקרה הצורך יוכל לשלב גם שיטות הדברת עכברים נוספות, כגון ריסוס ושילוב תכשירי הדברה ירוקה נגד עכברים, בעזרתם תקבלו תוצאה מעולה! תוצאה שתוכל למגר את כל הנגיעות הקיימת באופן מוחלט.

ריסוס לבית

הרחקת עכברים ע"י טיפול מונע

מניעת הצטברות אשפה בערמה חשופה, ואגירת פסולת במקום סגור הרמטית ללא אפשרות גישה וחדירה של עכברים אל הפסולת שנאגרה.

תיקון נזילות שגורמות להצטברות של מאגר מים מתחדש, דבר המשמש את העכברים כמקור מי שתייה זמין ונגיש ויעזור להם בקבלת ההחלטה לקנן בקרבת מקום.

הקפדה על גיזום קבוע של עשבים גבוהים, שבעזרתם העכברים יכולים לעבור במקום ללא חשיפה לכיפת השמיים וכך להימנע מהציפורים שמאיימות לטרוף אותם.

איסוף מערומי גזם והצטברות של עלים, בעיקר בתקופת הסתיו כאשר ישנה שלכת טבעית של העצים, ושמירה על שטח פני האדמה חשוף ונקי למרחק של 10 מטרים לפחות.

פינוי גרוטאות ומכולות אחסון שלא נמצאות בשימוש פעיל, או איטום הרמטי של המכולות כדי למנוע כניסת עכברים שימצאו את המקום אטרקטיבי ביותר לקינון.

במקרים של משטחי עבודה רחבי היקף כגון מחסנים, בתי אריזה וכדומה, נדרש איטום של הקירות והיסודות במבנה, כך תימנע גישה קלה מאזור הפנים אל החוץ ולהיפך. כדי למנוע קינון של עכברים במקום באופן מלא, חייבים להציב גם מלכודות נגד עכברים! ולבצע אחת לתקופה באופן קבוע ריסוס נגד עכברים בשטח ההיקפי של המתחם.

סגירה ואיטום של כל פתח שיכול לשמש את העכברים לתנועה ומעבר ממקום למקום, תעזור לבצע הרחקת עכברים יעילה ותפחית את הסיכוי של קינון עכברים במקום.

נקודות גישה שמשמשות את העכברים למעבר בטוח, ורוב האנשים נוטים לשכוח ולא לקחת אותם בחשבון, הם אזורי הגג של הבית, לרבות החלל הפנוי שמתחת לרעפים ומעברי התשתית של מערכות המיזוג שנמצאות באזור הגג, תשתית מערכת צינורות המים שמובילה מעבר של מים אל הבית, ומערכת צינורות הביוב! שדרכה מתפנים המים המשומשים אל השטח החיצוני.

ספריית וידיאו

הדברת עכברים בבית

סרטוני וידאו

ריסוס לחצר נגד עכברים

המלצות ומידע נוסף

רעל עכברים

רעל עכברים

רעל עכברים הוא סוג של פיתיון כימי המשמש לחיסול עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים. רעלים אלו נועדו להיות טעימים למכרסמים, מה שהופך אותם לשיטה יעילה להדברתם. רעלי עכברים מגיעים

קרא עוד.. »
עכבר בבית

הרחקת עכברים

הרחקת עכברים המפגש עם עכברים בבית או בגינה הוא אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא מעט אנשים סובלים מנוכחות של עכברים אצלם בבית, ואם גם אתם

קרא עוד.. »
לוכד חולדות

לוכד חולדות

לוכד חולדות חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו ונוספות כגון חוש

קרא עוד.. »
דילוג לתוכן