חברת הדברה הלוכדים - שירותי הדברה בתל אביב רבתי

ברשיון המשרד להגנת הסביבה

לוכד חולדות

לוכד חולדות

חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו ונוספות כגון חוש שמיעה וחוש ריח מפותחים מסייעות לחולדות בהישרדותה לאורך השנים. החולדות מהוות מטרד לאדם כשהן נכנסות לתוך החצרות ולפנים הבתים ומכרסמות חפצים ורכוש. איך נמנע את נוכחות החולדות בקרבת הבית? קראו על איש המקצוע הרלוונטי: לוכד חולדות – כל המידע כאן בפוסט.

הימצאות חולדה בבית – הסכנות והנזקים

החולדות המצויות בישראל הן חולדת החוף וחולדה מצויה. הימצאות חולדה בבית היא לא חוויה חיובית עבור רוב בני האדם. מלבד המפגע האסתטי וחוסר הנעימות הכרוכה בשהיה תחת קורת גג אחת עם מכרסם המצוי בדרך כלל בתוך מי ביוב ובמקומות בלתי היגייניים נוספים, להימצאות של מכרסם כחולדה ישנן השפעות משמעותיות בתחומי הבריאות ואיכות החיים: חולדה

סכנה בריאותית

חולדות נושאות עמן מחלות שונות אותן הן עלולות להפיץ במפגש עם בני אדם בבתי מגורים, בחצרות ובמרפסות. סכנה נוספת במפגש עם חולדה הינה נשיכה מה שעשוי לסכן בעיקר ילדים קטנים ותינוקות. בשל סיבות אלו, לכידת חולדות אינה פעולת רשות, כי אם חובה על מנת להבטיח בטיחות בריאותית בשטחי הבית.

חולדות, פרעושים והעברת מחלות

גוף החולדה מכוסה פרווה. מעבר החולדות במקומות שונים מזוהמים כגון: בפחי אשפה ובצינורות ביוב גורמים לקיום פרעושים בפרוותן. למחייתם, עוקצים הפרעושים את החולדות ומוצצים את דמם. כשהחולדות נכנסות לבתים, עלולים הפרעושים לעקוץ את בני האדם ולהעביר מחלות מהחולדה אליהם. יש לדעת כי המחלות המועברות על ידי פרעושים מהחולדה הם לרוב מחלות מעיים ומחלות הפוגעות במערכת העיכול האנושית. לעומת זאת, נשיכת חולדה עלולה לגרום להעברת מחלות מסכנות חיים. נתון זה מחדד את הצורך בפעולת לוכד חולדות בכל מקרה של הימצאות חולדה באזורי מגורים.

מי חשוף לנשיכת חולדות?

נשיכת חולדות, כך לפי הסטטיסטיקות פוגעת בעיקר בילדים קטנים ובחיות המחמד. ללא טיפול הולם במפגע וכן הדברת מכרסמים, עלולות החולדות להתרבות ותוך כדי השגת מזון הן עשויות לנשוך חיות מחמד ואף ילדים קטנים. בעוד ילדים קטנים ככל הנראה ישתפו במקרה הנשיכה, הרי שחיות מחמד לא יוכלו לספר על המאורע מה שיחשוף את כל בני הבית לסכנת הידבקות ממשית.

נזקי רכוש

חולדות נוטות להיכנס לתוך בתים בשעות הלילה. חוש הריח המפותח שלהן מוביל אותן למקומות בהם קיים מזון. החולדה היא בעל חיים אוכל כל ולכן היא מכרסמת מגוון סוגי חפצים בבית לרבות: חוטי חשמל, ריהוט ומוצרי מזון. לעיתים, הדיירים יגלו את הנזק רק בבוקר לאחר עזיבת החולדה את המקום או הסתתרותה. האינטליגנציה המפותחת של החולדה מסייעת לה בקישור אירועים של סיבה ותוצאה כגון: אכילת דברי מאכל מורעלים ומוות של אחיותיה לכרסום מה שמצייד אותה בכושר הישרדות גבוה במיוחד. החולדות גורמות לנזקים בתשתיות ונזקים נוספים עם סימני כרסום המצביעים בבירור על נוכחות של חולדות באזור.  

חולדה – מבנה פיזיולוגי

לחולדה מבנה פיזיולוגי המקנה לה יכולת כרסום מפותחת: שיניים קדמיות חזקות במיוחד במבנה חד הנתמכות בלסת הבנויה באופן המגייס את כל האנרגיה הגופנית של החולדה לטובת כרסום אגרסיבי. מטרתה העיקרית של החולדה הינה כרסום מזון למחייתה ומציאת מקום קינון לצורך התרבותה. נזקי הכרסום לרוב יימצאו באזורים שסביב הבית, שטח המאפשר לה מצד אחד, נגישות למקורות מזון זמינים ומנגד, אפשרות לכניסה מהירה למקום מסתור בשעת הצורך.

הבחירה באיש המקצוע הנכון כלוכד חולדות

מדביר חולדות מוסמך ומקצועי יחזיק ברשותו רישיון הדברה לאחר שעבר הדרכה מקיפה לשימוש מבוקר בכל אמצעי ההדברה המקצועיים על מנת למגר את מכת החולדות מחצרות בתים ופנים דירות.

כיצד מתבצעת לכידת חולדות?

ישנן שיטות שונות ללכידת חולדות והדברת מכרסמים:
  • מלכודת נגד חולדות.
  • רעל נגד חולדות.
  • הדברה ירוקה נגד חולדות.
  • הדברה בשיטה המקובלת בשילוב הדברה ירוקה.

היכן נמצאים אזורי הנגיעות של החולדות?

מערכת הביוב, האזור בו ממוקמים פחי האשפה המשותפים ונקודות גישה תת קרקעיות לצינורות חשמל ואינסטלציה הינם מוקדים עיקריים בהם ישנה נגיעות גבוהה של חולדות. על מנת למנוע את קינון החולדות באזורים אלו נדרש מלוכד חולדות להכנסת רעל נגד חולדות בעומק צינורות הביוב ובאזורי קינון נוספים אליהם ישנם סיכויים אפסיים לגישת ילדים וחיות מחמד.   בנוסף לשימוש ברעל החולדות, ישלים לוכד חולדות את הפעולה באמצעות ריסוס חומרי הדברה נגד חולדות בשטח המקיף את האזורים המועדים (אזורי פח האשפה ומערכת הביוב, כאמור). לפי מידת הצורך, יעמיד לוכד חולדות מלכודות עם פתיונות לחולדות על מנת ללכוד חולדות הפועלות בשטחי החוץ ונמנעות מכניסה לאזורים המורעלים בחומרי הדברה.

מדוע יש צורך בשילוב של מספר פעולות הדברה ברמה היקפית?

כפי שציינו, לחולדה חושי ריח ושמיעה מפותחים לצד יכולת הסקת מסקנות בנוגע לסכנות האורבות לה בשטח. על מנת למנוע את המטרד המכרסם יש לפעול בכל ערוצי הפעילות של החולדה ולהקיף את כל אזור המגורים ברשת הגנה הכוללת הצבת רעל חולדות, הדברה חיצונית מחוץ לטווח השגה של ילדים וחיות מחמד וריסוס הדברה בשטח המקיף את הבית להשלמת הפעילות.
מסתור לחולדות
מסתור לחולדות

הלוכדים – מקצועיות, יעילות ומיקוד

חברת הלוכדים – חברה מקצועית להדברה ולכידת מכרסמים בתל אביב מציעה שירות מקצועי יעיל וממוקד  במיגור תופעת הימצאות מכרסמים בסביבת ביתכם. אנשי הצוות של החברה מיומנים בהצבת מלכודות, בריסוס, הדברה ולכידה. מומחי החברה הם מדבירים מורשים בעלי רישיון הדברה מוכר לצד ניסיון ארוך טווח בתחום הדברת מכרסמים. שעות הפעילות: ימים א'-ה' מ- 7:00 עד 24:00. ביום שישי עד השעה 14:00, במוצאי שבת – מצאת השבת עד חצות (לא עובדים בשבת). על מנת למנוע שיבה של חולדות למקום תוך הפקת לקחים, מציעים אנשי "הלוכדים" פתרון קצר, ממוקד ומידי. סובלים ממכרסמים? הלוכדים – כך תמנעו נוכחות של חולדות באזורכם אחת ולתמיד. תפיסה מוצלחת של דקל גור

תוכן עניינים

דקל גור

דקל גור

מדביר ולוכד מומחה לזוחלים מכרסמים וחרקים

ספריית וידיאו

המלצות ומידע נוסף

רעל עכברים

רעל עכברים

רעל עכברים הוא סוג של פיתיון כימי המשמש לחיסול עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים. רעלים אלו נועדו להיות טעימים למכרסמים, מה שהופך אותם לשיטה יעילה להדברתם. רעלי עכברים מגיעים

קרא עוד.. »
עכבר בבית

הרחקת עכברים

הרחקת עכברים המפגש עם עכברים בבית או בגינה הוא אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא מעט אנשים סובלים מנוכחות של עכברים אצלם בבית, ואם גם אתם

קרא עוד.. »
לוכד חולדות

לוכד חולדות

לוכד חולדות חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו ונוספות כגון חוש

קרא עוד.. »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email
דילוג לתוכן