חברת הדברה הלוכדים - שירותי הדברה בתל אביב רבתי

ברשיון המשרד להגנת הסביבה

הדברת חולדות

רובנו מפחדים מחולדות, ובצדק. אם נתקלתם בהימצאותן של חולדות בבית או באזור החצר, זהו בהחלט מצב שמצריך טיפול של הדברת חולדות מקצועית. מעבר לעובדה שחולדות הן לא חיות נעימות והן יכולות להיות די אגרסיביות כלפי בני אדם וחיות מחמד בבית, מדובר בחיה שגורמת נזק רב לרכוש באזור שבו היא נמצאת והיא נושאת לא מעט מחלות וחיידקים על גופה, כך שמדובר במפגע תברואתי עם פוטנציאל גבוהה מאוד לגרימת בעיות וסיכונים מיותרים שכדאי למנוע מראש.

חולדות הן סוג המכרסמים הבעייתי והנפוץ ביותר בישראל, במיוחד באזורים עירוניים שמרכזים שכונות מגורים עם כמות תושבים גדולה. לחולדה יש יכולות חברתיות מפותחות מאוד, דבר שעוזר לה להסתתר מפני סכנות ואיומים פוטנציאליים, כגון ניסיונות הדברה נגד חולדות בשימוש של מלכודות או רעל נגד חולדות, אך קישוריה החברתיים עוזרים לה בעיקר לצורך הישרדות והתפשטות בכל תנאי שטח קיימים.

הנזקים שנגרמים על ידי חולדות

רוב האנשים שמזמינים שירותי הדברה נגד חולדות יפנו בעקבות זיהוי של נזקים בתשתיות, נזקים עם סימני כרסום ברורים שמצביעים על הימצאותן של חולדות באזור. המבנה הפיזיולוגי של חולדה מאפשר לה יכולות כרסום מעולות, בזכות שיניים קדמיות חדות בעלות חוזק אדיר, שנתמך במבנה לסת שמרכז את כל כוחו של הגוף לטובת ביצוע הכרסום.

מאחר והמטרה העיקרית של החולדה זה להשיג מזון ולמצוא מחילות מסתור בהן היא יכולה לקנן ולהתרבות, את נזקי הכרסום שלה נמצא לרוב באזור שמקיף את הבית, שם היא תמצא נגישות קלה למקורות מזון עם אפשרות בריחה מהירה אל מחילת מסתור.

נזקי הכרסום..

החולדה תכרסם חוטי חשמל ותיצור בקלות חורים בצינורות האינסטלציה של תשתית הבית, כדי לאפשר נתיב גישה קל ונוח למעבר ממקום למקום, דבר שעלול לגרור הוצאות כספיות גבוהות עבור בעלי בתים באזור בו היא מקננת. ברגע שהתגלו נזקים שנגרמו על ידי חולדות, יהיה זה מצב שכבר קיימת נגיעות של חולדות במתחם. כדי להימנע ממצב זה מומלץ להזמין הדברת חולדות כבר ברגע הראשון שיש לכם חשש או שהבחנתם שיש חולדות במקום.

WE ARE THE WORLD

הסכנות של קינון חולדות בבית

גופם של חולדות מכוסה פרווה ומאחר והן מטיילות במקומות מזוהמים כמו פתחי ביוב ופחי אשפה, פרוותן של חולדות תהיה תמיד מלאה בפרעושים. פרעושים יודעים שהחולדה עוברת במסלולים שבהם הם יוכלו לקפוץ מגופה כדי למצוא את תנאי המחיה שדרושים עבורם, בשונה ממקרה של פשפשים, לכן פרעושים משתמשים בחולדה כדי לתפוס טרמפ למעבר ממקום למקום, וכך הם נכנסים אל תוך בתים פרטיים ודירות. מאחר ופרעושים עוקצים את גוף בעל החיים שנושא אותם ומוצצים ממנו דם, כשהם מגיעים אל גוף האדם ועוקצים אותו, הם יכולים להעביר מחלות שונות מגוף החולדה אל גוף האדם.

לחולדה יש מחלות רבות ומסוכנות לבני אדם, אך רוב המחלות לא יכולות לעבור על ידי עקיצת פרעושים ורק על ידי נשיכת חולדה יהיה סיכון בהעברת המחלות לאדם! רוב המחלות שכן יכולות לעבור דרך הפרעושים הן מחלות מעיים והעברת חיידקים שפוגעים במערכת העיכול.

פגיעת נשיכת חולדה

מי שנמצא בסיכון גבוה לפגיעת נשיכת חולדה הם דווקא חיות המחמד הביתיות וילדים קטנים. ללא טיפול של הדברת חולדות מקצועי ייווצר ריבוי של חולדות במתחם ותוך כדי מלחמה על השגת מזון החולדות לא יהססו לנשוך חיות מחמד או ילדים קטנים, למרות שגודל גופם של הקורבנות גדול בהרבה מזה של החולדה.

ידוע על מקרים רבים שבהם כלב או חתול ניגשו לאכול מקערת המזון שלהם והותקפו על ידי חולדה, כמו גם מקרים של תקיפת חולדה כלפי תינוקות חסרי ישע וילדים קטנים שבמקרה היו במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. בעוד ילדים קטנים יכולים לדווח על תקיפת חולדה, הרי שבעלי חיים לא מסוגלים לספר את שאירוע ובמידה והם ננשכו ונדבקו מהחולדה במחלות! דבר זה מעמיד גם את כל בני הבית בסיכון גבוה להידבקות.

שיטות הדברה

איך לבחור מדביר מומלץ נגד חולדות ?

כל מדביר חולדות חייב להחזיק רישיון הדברה בתוקף, מטעם המשרד להגנת הסביבה.

מדביר מקצועי שמחזיק ברישיון הדברה עובר הדרכה מקיפה כיצד להשתמש בצורה מבוקרת בכל אמצעי ההדברה שעומדים לרשותו בעת ביצוע הדברת חולדות בבית או באזור החצר. הדברת חולדות יכולה להיעשות על ידי שימוש במלכודות או שימוש ברעל נגד חולדות, וכמו כן יש גם שיטות שונות של הדברה ירוקה נגד חולדות, שניתן לשלב יחד עם שיטות הדברה מוכרות כדי להגיע לתוצאות הדברה יעילות ובטוחות.

הדברה נגד חולדות

כדי לבצע הדברה נגד חולדות בצורה מקיפה ומקצועית שתביא למיגור הנגיעות הקיימת ותגרום למצב של הרחקת חולדות נוספות בעתיד, מדביר חולדות מומלץ יצטרך לזהות את מקור הנגיעות במתחם ומעבר למתן טיפול הדברה חזק ויסודי במקור הנגיעות הוא יצטרך גם לזהות את דרכי הגישה ששימשו את החולדות כדי להגיע אל המקום וגם בהם הוא יצטרך לבצע טיפול הדברת חולדות מונע.

מוקדי הנגיעות של חולדות

המוקדים העיקריים שבהם תמצאו קינון מוגבר של חולדות זה מערכת הביוב, אזור פחי האשפה ונקודות הגישה התת קרקעיים של מעבר צינורות אינסטלציה וחשמל. כדי למנוע קינון של חולדות בביוב חברות הדברה ישתמשו בהצבת רעל חולדות בתוך מעמקי הביוב, במקומות שאין כל סיכוי שיגיעו אליהם חיות מחמד וילדים קטנים, אך מעבר לשימוש ברעל נגד חולדות חייבים גם לבצע ריסוס הדברה בכל השטח ההיקפי שמחוץ לפתחי הביוב ובמידת הצורך להציב גם מלכודת נגד חולדות כדי ללכוד חולדות קיימות שכבר פועלות מחוץ לשטח ויימנעו מלהיכנס לאזור שעבר הדברת חולדות עם חומרי הדברה רעילים.

ריסוס לבית

זכרו..

לחולדה יש חוש שמיעה וחוש ריח מאוד מפותחים, לכן היא יכולה לזהות בקלות רבה פעילות של הדברה נגד חולדות שנעשתה במוקדי הנגיעות שמהם היא יצאה אל אזור הבית והשטח שסביבו. מאחר ומדובר בחיה מאוד חכמה שיודעת לזהות סימנים ולקשר מצבים מסוכנים שעלולים להביא למותה, כדי לבצע הרחקת חולדות באופן מוצלח חייבים לטפל בכל השטח ההיקפי בו יש נגיעות קיימת של חולדות וכך למנוע מכל החולדות במקום לברוח ולהסתתר עד יעבור זעם.

הדברה לא יסודית ומקיפה תביא לחזרתן של החולדות לאותו מקום לאחר זמן קצר ממועד ביצוע ההדברה.

ספריית וידיאו

המלצות ומידע נוסף

רעל עכברים

רעל עכברים

רעל עכברים הוא סוג של פיתיון כימי המשמש לחיסול עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים. רעלים אלו נועדו להיות טעימים למכרסמים, מה שהופך אותם לשיטה יעילה להדברתם. רעלי עכברים מגיעים

קרא עוד.. »
עכבר בבית

הרחקת עכברים

הרחקת עכברים המפגש עם עכברים בבית או בגינה הוא אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא מעט אנשים סובלים מנוכחות של עכברים אצלם בבית, ואם גם אתם

קרא עוד.. »
לוכד חולדות

לוכד חולדות

לוכד חולדות חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו ונוספות כגון חוש

קרא עוד.. »
דילוג לתוכן