איך לתפוס עכבר ?

אם הגעתם לשלב שאתם מחפשים פתרון יעיל ללכידת עכברים, בטח כבר גיליתם שאין פתרון קסם שמסביר איך לתפוס עכבר בקלות ובמהירות. מדובר בחיה פחדנית וחמקמקה, שיודעת לזהות סכנות בצורה טובה מאוד ומקפידה להימנע מהן כל עוד היא יכולה.

אז איך בכל זאת אפשר לתפוס עכברים בבית או בגינה ולהביא לסוף החוויה המטרידה? נפרוש בפניכם כמה שיטות יעילות שיעזרו לכם ללכוד עכברים או לפחות להרחיק אותם מאזור הבית לתקופה הקרובה.

 

לכידת עכברים בבית

אם העכברים נמצאים בתוך הבית שלכם, לכידתם תהיה הרבה יותר קלה מאשר אם הם היו נמצאים בגינה. הימצאותם של עכברים בבית מחייבת מחילת מסתור שבה העכברים מקננים, וממנה הם יוצאים לפעילות בשטח הבית כשאף אחד לא רואה – סביר להניח שזה קורה בשעות הלילה.

אם אתם מחפשים פתרון מהיר ויעיל, אתם יכולים להזמין ריסוס נגד עכברים אצל חברת הדברה שמתמחה בהדברת מכרסמים, אבל אם אתם רוצים לעשות זאת באופן עצמאי, הנה כמה שיטות ללכוד עכברים בבית:

 

שלב ראשון – זיהוי

לפני שאתם מתחילים במתקפה שתחשוף את רצונכם בהדברת העכברים, נסו לזהות מהו המסלול שבו הם עוברים בשעות הלילה. עכברים נוטים לעשות את צרכיהם (צואה..) באותו המקום שבו הם אוכלים, לכן המקום שבו אתם רואים גללים קטנים ושחורים של צואת עכברים, זו נקודת היעד הסופית שאליה העכברים מגיעים בכל לילה שוב ושוב.

אחרי שזיהיתם את נקודת היעד הסופית, עכשיו עליכם לזהות את המסלול שבו העכברים עוברים כדי להגיע אליה. אתם יכולים לפזר אבקה לבנה באזור נקודת היעד שזיהיתם, ולמחרת בבוקר תוכלו לראות לאיזה כיוון צעדי העכבר פונים וכך תדעו את המסלול ואת הכיוון שבו נמצאת מחילת המסתור של העכברים.

אם הצלחתם לגלות גם את מחילת המסתור – מעולה. אבל ראו הוזהרתם, אם העכברים יבינו שעליתם עליהם הם מיד יברחו למקום אחר בשטח הבית וכל רצף הפעולות שאתם עושים כדי ללכוד אותם יעלו בתוהו. אם לא הצלחתם לגלות את מחילת המסתור – עוד יותר טוב. לא צריך לזהות אותה בשלב הזה, כי אם אתם לא מצאתם אותם משמע שהעכברים לא בורחים כי הם מבינים שמצאתם את המחילה שבה הם מסתתרים.

 

שלב שני – בניית אסטרטגיה

לאחר שזיהיתם את מסלול העכברים, עליכם לבנות אסטרטגית פעולה יעילה. מצד אחד עליכם ללכוד את העכברים הבוגרים שמנהיגים את הקן בבית, ומצד שני להבריח את העכברים הקטנים שרוב הזמן מתחבאים בתוך מחילת המסתור ולא יוצאים ממנה אל תוך שטח הבית.

לכידת עכברים בוגרים תיעשה בעזרת מלכודות נגד עכברים, אותם תצטרכו לפזר באופן "לא מחשיד" באזור נקודת היעד שאליהם זיהיתם שהעכברים מגיעים, בשילוב עם עוד כמה מלכודות שתצטרכו לפזר לאורך המסלול שבו העכברים עוברים.

 

 

שלב שלישי – יוצאים למתקפה

שימו לב – העכברים לא עוברים באמצע שטח פתוח, הם תמיד נצמדים לפינות ומעברים מוסתרים, לכן עליכם להניח את המלכודות ממש על המעבר שבו העכברים הולכים בשעות הלילה. בנוסף, הקפידו לפזר מלכודות בכל המסלולים האפשריים אל עבר נקודת היעד, כי העכברים הבוגרים מתפצלים כאשר הם יוצאים לפעילות לילית ואתם רוצים בפעם אחת להצליח ללכוד את כל העכברים הבוגרים שמקננים בתוך הבית.

ברגע שפיזרתם את המלכודות, אתם כבר אמורים להיות ערוכים עם תכשירי הדברה בעלי ריח חזק שיבריח את העכברים הקטנים שנשארו בתוך מחילת המסתור ופוחדים מאוד כי אבא ואמא שלהם לא חזרו אל המחילה כהרגלם בקודש. פיזור חומרי הדברה עם ריח חריף באזור מחילת המסתור, יגרום לכל העכברים שנשארו מאחור לברוח הכי רחוק שאפשר.

 

שלב רביעי – מיגור מוחלט

בשלב הזה עליכם להמשיך ולפזר מלכודות נגד עכברים במרחבי הבית השונים. הרבה מהעכברים הקטנים יהיו מבולבלים ולא יצליחו למצוא את הנתיב שמוביל אל מחוץ לבית, לכן מומלץ ללכוד אותם כשהם מנסים לברוח ולמצוא פתח מילוט אל מחוץ לבית. אתם יכולים להשתמש בחומרים כמו נפטלין כדי לפזר ריח שמפחיד ומרחיק עכברים מהבית, אך עליכם להיזהר שילדים קטנים ובעלי חיים נוספים לא יבואו במגע ישיר עם החומר הרעיל.

 

שלב חמישי – טיפול מונע

לאחר שהצלחתם לתפוס את העכברים בבית ולהרחיק את העכברים הנוספים, עכשיו עליכם לבצע כמה פעולות שימנעו את חזרתם של העכברים אל תוך שטח הבית. הדבר הראשון והחשוב ביותר שעליכם לעשות זה איטום כל הסדקים והחריצים שעלולים לשמש את העכברים למעבר אל תוך שטח הבית. פעולה נוספת שיכולה לעזור זה פינוי פסולת וערימות של גרוטאות בשטח שמחוץ לבית שלכם, והדבר הכי טוב שימנע את חזרת העכברים אל שטח הבית – זה הזמן שלכם לאמץ חתול.

 

פנו לקבלת עזרה מקצועית

אם לאחר כמה ניסיונות כושלים העכברים עדיין נמצאים בבית שלכם ולא הצלחתם לתפוס אותם, זה הזמן להפסיק לנסות ולהבין איך לתפוס עכבר בבית – זה הזמן לפנות לקבלת עזרה מקצועית אצל מדביר עכברים מומלץ ומוסמך שיביא למיגור מוחלט של בעיית העכברים בבית שלכם.

לתיאום הדברה נגד עכברים אצל חברת הדברה מומלצת באזור מגוריכם, השאירו לנו את הפרטים שלכם ב – תיבת הצור קשר וצוות אתר הלוכדים יפנה אליכם במהירות מדביר עכברים מומלץ ומקצועי.

ספריית וידיאו

המלצות ומידע נוסף

חולדת החוף נתפסה במסעדה בתל אביב
עכברים

הדברה עם רעל עכברים

עם השנים השימוש ברעל עכברים הולך ופוחת, זאת לאור עליית המודעות לסכנה בחשיפת ילדים ובעלי חיים למגע עם רעל עכברים שפוזר באופן לא אחראי במקום. האופציה של הדברה

קרא עוד.. »
הרחקת חולדות החוף עם מלכודת קפיץ
עכברים

סוגי מלכודות עכברים

העיקרון שלפיו פועלת לכידת עכברים די פשוט – העכבר מגיע אל המקום כדי לחפש אוכל, לכן נציב פיתיון של אוכל אטרקטיבי בתוך מלכודת עכברים וכך הוא ילכד ונוכל

קרא עוד.. »
הדברה בשימוש מלכודות
עכברים

הדברת עכברים ירוקה

אחת הבעיות שמקשות את ההתמודדות עם ביצוע מוצלח של הרחקת עכברים מאזור הבית, היא קצב ההתרבות שלהם. עכברים נמצאים בחיפוש מתמיד אחרי מקומות קינון שנמצאים בקרבת מקורות מזון

קרא עוד.. »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email