חברת הדברה הלוכדים - שירותי הדברה בתל אביב רבתי

ברשיון המשרד להגנת הסביבה

שיטות הדברה

כדי להתאים שיטת הדברה נגד מכרסמים באופן יעיל, שיחזיק מעמד לאורך זמן רב וישמור על המתחם נקי ממכרסמים גם בעתיד – חייבים להתאים את דרך ההדברה למקום בו המכרסמים נמצאים. בין אם מדובר במכרסמים שנמצאים בחצר של בית פרטי או בגינה של דירה, בין אם הם נמצאים בבית במושב, שנמצא בסמוך לשטח פתוח, ובין אם זה בדירה בתוך שכונת מגורים צפופה בלב ליבה של העיר – הדברת מכרסמים יעילה חייבת לשלב כמה שיטות הדברה מסוגים שונים, בהתאם לתנאי השטח המדובר, לסוג המכרסמים שנמצאים בו, ולרמת הנגיעות של המתחם.

לפניכם מידע בנוגע לדרכי הדברת מכרסמים שונות, כאשר בכל אחת משיטות ההדברה הללו תוכלו למצוא מידע מפורט עוד יותר, שכולל את כל השיטות המומלצות להדברה באותה שיטה. המידע שלפניכם יבאר כיצד ניתן לשלב בין ריסוס לבית ובין הדברה ירוקה, כדי שתקבלו 'ריסוס ירוק', ואיך שימוש בסוגי מלכודות שונות באותו מתחם יוכל להביא לתוצאה הרבה יותר טובה. נסביר כיצד להיזהר ומתי עדיף להימנע משימוש בהדברה על ידי רעל נגד מכרסמים, ונפרוש בפניכם את כל המידע הרלוונטי שיעזור לכם לבחור את שיטת ההדברה שתהיה הכי טובה עבורכם.

מלכודות נגד מכרסמים

כפי שיש סוגי מכרסמים רבים ושונים, כך יש גם סוגי מלכודות נגד מכרסמים הפועלות בדרכים שונות ויעילות במצבים שונים. באופן כללי ניתן לומר שהשימוש במלכודות הרבה פחות נפוץ כיום, לעומת מה שהיה נהוג בעבר, אך בהחלט ישנם מקרים שבהם דווקא מלכודות נגד מכרסמים הם מה שייתן לכם שקט נפשי ויעזור לכם לשמור על המתחם נקי ממכרסמים.

בין סוגי המלכודות נגד מכרסמים נוכל למצוא – מלכודות קפיץ, מלכודות דבק, מלכודות חשמליות, מלכודות כלוב, ואפילו כמה סוגי מלכודות שפותחו בשנים האחרונות והן מאפשרות לכידת מכרסמים באופן בטוח והומאני, ללא סבל ומוות של המכרסם שנלכד בהן.

יש חברות הדברה שיגדירו את השימוש במלכודות כדרך של הדברת מכרסמים ירוקה, זאת מאחר ולא נעשה בהן שימוש של חומרי הדברה כימים רעילים, אך אם אתם מבקשים הדברה ירוקה נגד מכרסמים מטעמים הומאניים – וודאו שלא מדובר במלכודת מהסוגים שגורמים סבל רב למכרסמים ומביאים למותו בצורה אכזרית למדי..

WE ARE THE WORLD

רעל נגד מכרסמים

לפני שאתם מקבלים את ההחלטה לבצע הדברה ברעל נגד מזיקים – ריכזנו לפניכם את כל המידע שחשוב לדעת כאשר נעשה בשימוש של רעל נגד מזיקים לצורכי הדברה. הסיבה שאנו מעניקים התייחסות רחבה לנושא של הדברה ברעל באתר הלוכדים, היא שפעמים רבות חברות הדברה מתקשות לבצע הדברת מכרסמים באופן מוצלח, ומדביר שאינו מנוסה מספיק יפנה מיד לפתרון הקל שיביא לתוצאה של מיגור המכרסמים – הדברה על ידי רעל מכרסמים.

השימוש ברעל נגד מכרסמים אמנם יצליח להביא לתוצאה טובה של מיגור המכרסמים מהמתחם, אך הוא טומן בחומו גם לא מעט סכנות אפשריות שיש להימנע מהן – לטובת בני האדם (במיוחד ילדים קטנים ופעוטות) ובעלי החיים השונים שנמצאים בטבע הפתוח או בתוך הבית שלנו כחיות מחמד. ריכוז הרעלים שנמצא בתוך רעל נגד מכרסמים הוא גבוה יחסית, והוא בהחלט יכול לגרום לנזק משמעותי או מוות לילדים קטנים ובעלי חיים שנחשפים למגע עם הרעל או עם הפגר של המכרסם המת שהורעל.

הדברה ירוקה

השימוש בהדברה ירוקה מכוון לתערובת של חומר סינתטי שנקרא "פירתרואידים", חומר שמיוצר במטרה לחקות את הפעולה הטבעית של פרח החרצית – שמטבעו דוחה חרקים. הפירתרואידים מהווים רק חלק מתערובת חומר ההדברה, והשילוב שלהם עם חומרי הדברה נוספים לא תמיד שומר על הגדרתו כחומר הדברה ירוקה. את הפירתרואידים ניתן להטמיע באמצעות ריסוס או באמצעות תכשירי מריחה המשלבים אותו בתרכובת החומר הנמרח, אך כדאי לשים לב לכל סוגי החומרים שנכללים בתרכובת הסופית המשמשת להדברה – כי רוב החומרים הללו בעלי ריכוז רעלים ברמות שונות.

חברות הדברה רבות הבינו שהגדרת השירות כירוק ובטוח לסביבה – זה דבר שמוכר טוב יותר. השימוש בהדברה ירוקה הפך לאקט שיווקי מוצלח, שמייצר למדבירים את האפשרות לספק ללקוחות שקט נפשי ותחושת ביטחון של הימנעות מכל סכנה פוטנציאלית. בפועל התמונה מעט שונה וכמעט כל חברת הדברה שמציעה הדברה ירוקה, משתמשת בתערובת שאמנם מכילה ריכוז רעלים נמוך הרבה יותר ממה שהיה נהוג בעבר, אך בהחלט לא מדובר בחומר ירוק באופן מוחלט.

שיטות הדברה

הדברה בריסוס

מכרסמים תמיד יעדיפו לקנן במקום שהגישה אליו קשה. הם יאתרו את המקום הטוב ביותר על ידי סימנים שמראים שיד אדם כבר הרבה זמן לא הגיעה לשם, לדוגמה – הצטברות של אבק. השיקול הנוסף של המכרסמים הוא דרכי גישה קלות ובטוחות ליציאה ממקום המסתור וחזרה אליו ברגע שמורגש איום. כדי לבצע הדברה בתוך אותם חריצים ומקומות חבויים, חייבים לפזר את חומרי ההדברה באמצעות ריסוס, שיחדור פנימה ויסלק את כל המכרסמים.

בשנים האחרונות פותחו תכשירי הדברת מכרסמים יעילים מאוד, ואפילו את הריסוס שעד היום נחשב למסוכן ורעיל – תוכלו לקבל בגרסה עדכנית ומאוד ידידותית לסביבה. השימוש במלכודות או ברעל נגד מכרסמים יכול בהחלט להועיל בתנאי שטח מסוימים, אך כדי להגיע אל תוך מחילות המסתור של המכרסמים, בפתחי הביוב, מתחת לרצפה ובתוך הסדקים של קירות הבית – חייבים להשתמש בריסוס נגד מכרסמים וכך תוכלו לנקות לגמרי את כל המתחם.

ספריית וידיאו

מלכודות נגד מכרסמים

סרטוני וידאו

שיטות הדברה בגינה

המלצות ומידע נוסף

רעל עכברים
המלצות להדברה

רעל עכברים

רעל עכברים הוא סוג של פיתיון כימי המשמש לחיסול עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים. רעלים אלו נועדו להיות טעימים למכרסמים, מה שהופך אותם לשיטה יעילה להדברתם.

גלו יותר »
עכבר בבית
המלצות להדברה

הרחקת עכברים

הרחקת עכברים המפגש עם עכברים בבית או בגינה הוא אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא מעט אנשים סובלים מנוכחות של עכברים אצלם בבית,

גלו יותר »
לוכד חולדות
המלצות להדברה

לוכד חולדות

לוכד חולדות חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו

גלו יותר »
דילוג לתוכן