חברת הדברה הלוכדים - שירותי הדברה בתל אביב רבתי

ברשיון המשרד להגנת הסביבה

ריסוס לבית

אחת משיטות ההדברה הנפוצות ביותר היא ריסוס לבית. הסיבה שבגינה השימוש בריסוס נפוץ כל כך, היא היכולת של חומר ההדברה להתפזר במתחם ולחדור אל תוך מקומות צרים ונסתרים על ידי ריסוס החומר. מטבע הדברים, מזיקים יחפשו מקום מסתור שאין אליו גישה קלה ושם הם יקננו. המזיקים יזהו מקומות פוטנציאלים לקינון על ידי אופי המקום שאליו הם הגיעו – מקום מסתור טוב יהיה מלא באבק והמזיק יוכל להבחין שאף אחד לא הגיע אל המקום הזה כבר הרבה זמן, לכן זה יכול להיות מקום נהדר בשבילו כדי להתחבא ולקנן. דבר נוסף שהמזיקים יחפשו, זה דרכי גישה קלות ונוחות מתוך מקום המסתור אל השטח החיצוני, ובמידה והם יזהו איום מתקרב הם צריכים שתהיה להם גם גישה קלה בחזרה אל מקום המסתור.

התנאים שנדרשים למכרסם

את התנאים האופטימאליים עבור המזיקים, לרוב יספקו חורים צרים שמובילים אל החלק האחורי של ארונות המטבח, סדקים שמובילים אל תוך קירות גבס או חדרי אחסון מלאים בציוד, ומקומות דומים שיד האדם תתקשה מאוד להגיע אליהם כדי ללכוד את המזיקים. ברגע שגיליתם שישנה נגיעות של מזיקים בבית, עכשיו עליכם למצוא את מקום הקינון שלהם ובו תצטרכו לבצע הדברה. מאחר וגילוי מקום הקינון זו משימה לא פשוטה, ופעמים רבות יש למזיקים יותר ממקום קינון אחד במתחם, הדברה באמצעות ריסוס תוכל לספק לכם מענה מושלם וכך תוכלו להחדיר את חומרי ההדברה אל תוך כל אותם חריצים ומקומות חבויים בבית, כדי להדביר את המזיקים בצורה יעילה.

ריסוס נגד מכרסמים

רוב השיטות של הדברה נגד מכרסמים יתבצעו על ידי מלכודות או רעל, כך היה נהוג בעבר וכך הדברת מכרסמים נתפסת אצלנו בראש. בשנים האחרונות פותחו תכשירי הדברה רבים ויעילים, נגד סוגי מזיקים רבים ואפילו הריסוס, שעד היום נחשב לרעיל ומסוכן, הפך לדרך מקובלת ויעילה להדברת מכרסמים מכל הסוגים.

השימוש במלכודות מביא פעמים רבות לסבל רב עבור המכרסם שנלכד, ואם נפזר רעל נגד מכרסמים גם ילדים קטנים עלולים להיחשף אליו ולהיות בסיכון, ולאחר שהמכרסם הורעל ומת – אין לדעת איפה נמצא את הפגר שהתחיל להרקיב ואיך נוכל לפנות אותו כאשר הוא מתחת לרצפה או בתוך הצינורות שבקיר.

למה עדיף לעשות ריסוס?

על ידי ריסוס נגד מכרסמים נוכל לקבל תוצאה איכותית ומועילה, וכך נוכל בוודאות להגיע לכל המקומות החבויים שבהם המכרסמים מקננים במתחם – מתחת לרצפה, בתוך הסדקים בקירות, בפתחי הביוב ובמעמקי צינורות האינסטלציה והחשמל של הבית.

מאחר וחברות ההדברה כיום לא משתמשות בחומרי ריסוס מכרסמים בעלי רעילות גבוהה מאוד, ומדובר בחומרי ריסוס נגד מכרסמים המשלבים חומרי הדברה ירוקה וריכוז הרעלים שלהם נמוך מאוד יחסית, הפעולה שתתקבל היא לאו דווקא מוות של המכרסם – זה פשוט יגרום לו לברוח כל עוד נפשו בו ולחשוב פעמיים לפני שהוא מחליט לנסות ולחזור למתחם הזה בשנית.

WE ARE THE WORLD

יתרונות בריסוס מכרסמים

כל סוגי המכרסמים נעזרים בחוש הריח שלהם כדי להתמצא במרחב ולהימנע מסכנות פוטנציאליות. חוש הראיה של מכרסמים נחשב לחלש מאוד, ואם הם יצטרכו להיעזר רק בו כדי לנוע ממקום למקום – יהיה להם קשה מאוד לשרוד בתנאי שטח רבים. בזכות חוש הריח של המכרסמים, הם יכולים לנצל את כושר התנועה המצוין שלהם ולשרוד כמעט כל שטח קיים. מכרסמים נחשבים לחיה מאוד הססנית ופחדנית, למעט החולדות שנחשבות אגרסיביות ובעלות תעוזה, ועל ידי חוש הריח הם מסוגלים לנתח את האזור בו הם נמצאים וכך לברוח במהירות שיא ברגע שמתגלה בפניהם איום או סכנה. זו גם הסיבה שהשימוש במלכודות נגד מכרסמים נפוץ כל כך, ברגע שהם מריחים את הפיתיון שהוצב במלכודת הם ימהרו לגשת אליה.

אז למה באמת עדיף ריסוס ?

אז למה עדיף לעשות ריסוס נגד מכרסמים ? בגלל הריח. ברגע שמכרסמים יריחו את חומרי הריסוס שפוזרו במקום, הם ימהרו לברוח כדי להתרחק ככל האפשר מהמתחם המרוסס. כיום כמעט כל חברת הדברה מומלצת תשתמש בחומר ריסוס ירוק שאינו מסוכן לילדים וחיות מחמד, ולמעשה הוא גם לא יהרוג את המכרסמים – הוא רק יגרום להם לברוח ולהתרחק. במידה ומדובר בנגיעות של מכרסמים בביוב או במוקד מזוהם ותת קרקעי, אז מדביר מכרסמים מומלץ יוכל לעשות ריסוס מכרסמים באמצעות חומר עם ריכוז רעלים גבוה יותר, ואפילו לשלב רעל נגד מכרסמים בתוך הביוב או מוקד הנגיעות שקיים במקום.

שיטות הדברה

ריסוס או מלכודות ?

תכונה נוספת שהופכת הדברת מכרסמים בריסוס ליעילה ועדיפה, היא רמת האינטליגנציה של המכרסמים. לרוב סוגי המכרסמים יש זיכרון מעולה ויכולת לקשר בין סיטואציות כדי להסיק מסקנות שיעזרו להם להימנע מסכנות. ברגע שמכרסם יראה מלכודת נגד מכרסמים שבתוכה נמצא מכרסם שנלכד – הוא יזכור שהמלכודת הזו היא סכנה ממשית עבורו ואם הוא יפגוש באחת כזו בעתיד הוא ימנע מלהיכנס אליה. חוש הריח המפותח של המכרסמים יעזור להם גם לזהות את הריח של בני האדם, כך פיתיון שהוצב בתוך מלכודת ויש לו ריח של מגע אדם – גם הוא יהווה אות אזהרה ומכרסמים יעדיפו להתרחק ממנו.

אז מה עדיף ?

מכרסמים אוהבים ללכת על בטוח והם יעדיפו תמיד לחפש את מקורות המזון שהם רגילים אליהם ובטוחים בהימצאותם בשטח. לגבי השאלה הפופולארית ביותר – מה עדיף ריסוס או מלכודת נגד מכרסמים ?

התשובה פשוטה. השילוב בין שתי השיטות הוא המוצלח ביותר וזה מה שיביא לתוצאה מוצלחת של הדברת מכרסמים באופן יעיל שיחזיק מעמד לאורך זמן. הריסוס יבריח את המכרסמים שמתחבאים בהיקף המתחם, והמלכודת תתפוס את אלו שמקננים בתוכו, כך השילוב בין ריסוס מכרסמים ומלכודות יביא לתוצאה הרצויה ותוכלו ליהנות ממתחם נקי ממכרסמים.

ריסוס לעסקים וחנויות

המפגש עם עכבר או חולדה הוא בהחלט חוויה לא נעימה כשאנחנו נמצאים בתוך הבית הפרטי שלנו, אך זה הבית שלנו ונצטרך להתמודד עם הבעיה ולמגר את המכרסמים ממנו במהירות. כאשר אנחנו נפגשים עם מכרסמים בחנות או בעסק שמעניק לנו שירות, אז התמונה שונה לגמרי – פה יש לנו בחירה ורוב האנשים פשוט לא יחזרו לאותו העסק שוב פעם. לכן ריסוס לעסקים וחנויות זו פעולה שאמורה להיות חלק מתחזוקה שוטפת בשגרת היום יום.

מחיר הדברה

עסקים בתחום המזון

עסקים בתחום המזון מודעים לצורך השוטף של ביצוע ריסוס נגד מכרסמים במתחם העסק, זאת מאחר ומכרסמים לא רק מטיילים במתחם, הם גם גורמים לנזק רב ויוצרים חורים בתוך אריזות המזון. בקרב חנויות המודעות לביצוע ריסוס נגד מכרסמים קטנה יותר, והרבה בעלי עסק לא מודעים לצורך הקריטי בביצוע ריסוס מכרסמים לחנות באופן קבוע מידי שנה. רק לאחר שלקוחות העסק נפגשים עם מכרסמים בתוך מתחם החנות, ומבטיחים לבעל העסק שלעולם לא ישובו לחנות הזו שוב – בעל העסק מבין שעליו לבצע ריסוס נגד מכרסמים באופן קבוע וכך למנוע את המפגש הלא נעים בין המכרסמים והלקוחות שלו.

ספריית וידיאו

עושות חשבון (ערוץ 10) - הדברת חרקים באוכל

סרטוני וידאו

הדברה בריסוס או מלכודת ?

ריסוס מכרסמים למסעדות

מסעדות הן העסק שנתקל הכי הרבה בבעיית מכרסמים שמקננים בשטחו ומסרבים לעזוב, לכן כיום כל חברת הדברה מציעה שירות הדברת מכרסמים למסעדות ובמידה ובעל המסעדה ייקח את השירות באופן קבוע הוא גם יוכל ליהנות ממחיר ריסוס מכרסמים זול ויעיל.

עסק נוסף שנתקל במכרסמים אך לא תמיד מקפיד לבצע ריסוס נגדם באופן שוטף, הם אולמות אירועים וגני אירועים. באולמות האירועים הלקוחות הם לקוחות מזדמנים וקל להם יותר להסוות את הימצאותם של מכרסמים באזור המתחם. המכרסמים יתרגלו לצאת בשעות שהמקום ריק, לאחר האירוע, וכך לא ייחשפו לאנשים ויוכלו לזהם את המקום מבלי הפרעות.

ריסוס לאולמות אירועים

לפני שאתם עושים אירוע בגן או אולם אירועים, כדאי שתוודאו שהאולם מקפיד לבצע ריסוס נגד מכרסמים באופן קבוע ויש לו מסמך שיכול להעיד על כך. הדבר נכון וחשוב אף יותר כאשר מדובר בגני אירועים, זאת מאחר שחומרי הריסוס נוטים להתפוגג בקלות רבה יותר כשהם נמצאים בשטח פתוח שחשוף למזג האוויר המשתנה, לכן בגני אירועים ההמלצה היא לבצע ריסוס ירוק נגד מכרסמים לפחות פעם בחודש.

המלצות ומידע נוסף

רעל עכברים
המלצות להדברה

רעל עכברים

רעל עכברים הוא סוג של פיתיון כימי המשמש לחיסול עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים. רעלים אלו נועדו להיות טעימים למכרסמים, מה שהופך אותם לשיטה יעילה להדברתם.

גלו יותר »
עכבר בבית
המלצות להדברה

הרחקת עכברים

הרחקת עכברים המפגש עם עכברים בבית או בגינה הוא אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא מעט אנשים סובלים מנוכחות של עכברים אצלם בבית,

גלו יותר »
לוכד חולדות
המלצות להדברה

לוכד חולדות

לוכד חולדות חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו

גלו יותר »
דילוג לתוכן