חברת הדברה הלוכדים - שירותי הדברה בתל אביב רבתי

ברשיון המשרד להגנת הסביבה

מלכודות נגד מכרסמים

כפי שיש סוגי מכרסמים רבים ושונים, כך יש גם סוגי מלכודות נגד מכרסמים הפועלות בדרכים שונות ויעילות במצבים שונים. באופן כללי ניתן לומר שהשימוש במלכודות הרבה פחות נפוץ כיום, לעומת מה שהיה נהוג בעבר, אך בהחלט ישנם מקרים שבהם דווקא מלכודות נגד מכרסמים הם מה שייתן לכם שקט נפשי ויעזור לכם לשמור על המתחם נקי ממכרסמים. בין סוגי המלכודות נגד מכרסמים נוכל למצוא – מלכודות קפיץ, מלכודות דבק, מלכודות חשמליות, מלכודות כלוב, ואפילו כמה סוגי מלכודות שפותחו בשנים האחרונות והן מאפשרות לכידת מכרסמים באופן בטוח והומני, ללא סבל ומוות של המכרסם שנלכד בהן.

יש חברות הדברה שיגדירו את השימוש במלכודות כדרך של הדברת מכרסמים ירוקה, זאת מאחר ולא נעשה בהן שימוש של חומרי הדברה כימים רעילים, אך אם אתם מבקשים הדברה ירוקה נגד מכרסמים מטעמים הומניים – וודאו שלא מדובר במלכודת מהסוגים שגורמים סבל רב למכרסמים ומביאים למותו בצורה אכזרית למדי..

תיבת האכלה – מלכודת חדשנית

לפני שנסקור ונפרט את כל סוגי המלכודות המוכרים והנפוצים, שנמצאים בשימוש של כל לוכד עכברים או חולדות מקצועי, נרצה להציג בפניכם מלכודת נגד מכרסמים חדישה, המציעה פתרון יעיל ונוח ללכידת מכרסמים – בלי סבל ובלי לגרום למותו של המכרסם בעת הלכידה. מדובר במלכודת שמתאימה גם נגד חולדות וגם נגד עכברים, מלכודת בטוחה לסביבה ואין בה כל סכנה בחשיפה לילדים וחיות מחמד, מלכודת שמאפשרת שימוש רב פעמי וכל מה שצריך לעשות זה להחליף את המזון שמשמש כפיתיון בתוכה.

המלכודת מאפשר לכידת חולדות ועכברים כשהם בחיים – ללא כל פגע, וכל מה שנותר לאחר לכידתם זה לשחרר אותם במרחק רב שלא יאפשר את חזרתם למתחם.

איך זה עובד ?

מלכודת מסוג "תיבת האכלה" עובדת על כל החושים של המכרסמים, כשהיא בנויה בצורה חכמה שמקשה על המכרסם להיכנס לתוכה – וכך גם מאפשרת הגנה לילדים ובעלי חיים אחרים שבאים איתה במגע. הכניסה למלכודת בנויה בצורה של מבוך קטן, כשבסופו דלת נעולה שמאפשרת כניסה רק מצד אחד, וכדי לפתוח אותה לכיוון היציאה חייבים מפתח.

מאחר וחולדות הן חיות אינטליגנטיות, והעכברים סקרנים, זה שריח המזון שהוצב בתוך המלכודת כפיתיון אינו חשוף ונגיש, יגרום למכרסמים להתפתות ולהיכנס אל תוך המלכודת מבלי חשש של סכנה או איום. בנוסף, יש למכרסמים יכולת לקשר בין סיטואציות שונות שמתרחשות במתחם בו הן פועלות. כאשר הן יבחינו במכרסם שנלכד במלכודת כלשהי, הם יקפידו להיזהר מאותה המלכודת ולא יתפתו להיכנס אליה.

פה זה עובד אחרת!

במקרה של מלכודת מכרסמים מסוג תיבת האכלה – המצב שונה לגמרי. המכרסם שנלכד נמצא בתוך חלל סגור, אין לאף מכרסם אחר יכולת לראות שמדובר במלכודת ושיש בתוכה מכרסם אחר שנלכד בה – דבר שהופך את השימוש במלכודת תיבת האכלה ליעיל ואפקטיבי לאורך זמן רב, באופן חוזר באותו המתחם בו כבר נלכדו מכרסמים נוספים.

WE ARE THE WORLD

לכידת מכרסמים

אין ספק שהביקוש לשירותי לוכדי מכרסמים גדול מאוד, אך לכידת מכרסמים זו משימה מורכבת שמצריכה הבנה מקצועית של אופן פעולת המכרסמים בתנאי השטח הקיימים. מדביר מכרסמים מומלץ יידע לאבחן את תנאי השטח ופעמים רבות להסביר שפעולת לכידת מכרסמים תוכל לשמש כאמצעי מונע אך כדי להביא למיגור מוחלט של המכרסמים במקום צריך לבצע גם פעולות הדברה נוספות.

לדוגמה: לכידת מכרסמים באזור שנמצא בקרבת פתח ביוב, שממנו מגיעים מכרסמים נוספים חדשים, תצריך פעולת ריסוס בתוך הביוב – אחרת זו לא תהיה לכידת מכרסמים יעילה שתביא למיגור הנגיעות שקיימת במקום.

לקבלת ייעוץ מקצועי והמלצות כל סוגי מלכודות נגד מכרסמים שיתאימו לשימושכם, פנו אלינו והצוות המקצועי של אתר הלוכדים ישמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם שירות איכותי.

מלכודות מכרסמים נוספות

הדברה ירוקה

מלכודת קפיץ

מלכודת קפיץ פועלת על ידי פיתיון מזון שמוצב בקצה שלה, כשבצד השני ישנו קפיץ שמופעל על ידי שחרור ניצרה שנמצאת במקום של הפיתיון. ברגע שהמכרסמים יאכלו מהפיתיון שמוצב על הנצרה, התזוזה תשחרר את הקפיץ – והמכרסם יימחץ בצורה אכזרית וייתפס במלכודת. ברוב הפעמים עוצמת הקפיץ תגרום למותו של המכרסם, אך פעמים רבות מיקום גופו של המכרסם על המלכודת יגרום לכך שהקפיץ מוחץ חלק מגופו ורק פוצע אותו אנושות. בכל מקרה – השימוש במלכודת קפיץ נחשב לאכזרי מאוד. שחרור בלתי מתוכנן של הקפיץ על אצבעות האדם, יכול לגרום לפציעה ולכן יש להיזהר בחשיפת מלכודות קפיץ לילדים ולבעלי חיים קטנים כגון חיות מחמד ביתיות.

חברת הדברה הלוכדים

מלכודת דבק

כשחושבים על מלכודת עכברים, האסוציאציה הראשונה שעולה בראש – היא מלכודת דבק. אופן הפעולה של מלכודת דבק מבוסס על יצירת משטח מזמין אך דביק למכרסמים, שברגע שיעלו על המשטח – ידבקו אליו ללא יכולת להשתחרר ולזוז. הדבק שמרוח על משטח המלכודת יכול להיות מחומר טבעי או מחומר סינתטי, ובשני המקרים ייעשה שימוש בחומר בעל ריח שמזמין את המכרסמים לגשת ללא כל חשש של סכנה. במרכז משטח המלכודת מציבים פיתיון מזון, כך מביאים לפעולה אקטיבית של המכרסם ולכידתו על משטח המלכודת. מאחר וחולדות נחשבות לאגרסיביות וגדולות, מלכודת דבק תשמש בעיקר בתור מלכודת עכברים ולא עבור לכידת חולדות.

שיטות הדברה

מלכודת רשת

מלכודת רשת יוצרת כלוב שעשוי מפח, בתוכו יש פיתיון מזון שמוצב על נצרה, שמחוברת לקפיץ שבעת שחרורו ייסגר פתח המלכודת כשהמכרסם בתוכו. מבין סוגי מלכודות נגד מכרסמים רבות, מלכודת זו נחשבת להומאנית ביותר אך יחד עם זאת מדובר במלכודת שנחשבת גם להכי פחות יעילה. מאחר וכל המכרסמים במתחם יוכלו לראות את המכרסם שנלכד בתוך המלכודת, הם ידעו להיזהר ממנה ולא יתפתו להיכנס לתוכה. כמו כן, מבנה המלכודת מחשיד מאוד ומאחר ומכרסמים הססנים מאוד, צריך לדעת איך לגרום להם להיכנס למלכודת מסוג זה. הצבת המלכודת על נתיבי המעבר הצדדיים, ושימוש בפיתיון מוצלח – יביאו לתוצאת לכידת מכרסמים מוצלחת.

הדברה לבית

מלכודת חשמלית

מדובר במלכודת שכמעט ולא נמצאת בשימוש יותר – מאחר והיא מסוכנת מאוד לבעלי חיים ולילדים קטנים שעלולים לבוא במגע איתה. מלכודת מכרסמים חשמלית פועלת באופן כזה שיוצר מעגל חשמלי סגור, כשאת השלמת סגירת המעגל החשמלי אמור לעשות המכרסם. יש מלכודות חשמליות שסגירת המעגל החשמלי שלהן נעשה כבר בפתח הכניסה למלכודת, ויש כאלו שסגירת המעגל החשמלי נעשה בין הפיתיון לבין פתח הכניסה. כדי להימנע מפגיעה מיותרת בבני אדם ובבעלי חיים, במלכודת עשויה מחומר מבודד שמכסה את שתי קצוות המעגל החשמלי – אך ילד קטן שבטעות יכניס את היד אל תוך המלכודת, בהחלט יכול לחוות זרם חזק שעלול לגרום לכוויה.

מחיר הדברה

מלכודת דלי

גם מלכודת מכרסמים מסוג זה פחות פופולארית בימינו, כאשר במקומות מסחריים ושטחים בעלי נגיעות קשה של כמות מכרסמים גדולה במיוחד, השימוש במלכודות דלי יכול להיות אפקטיבי יותר מכל מלכודת מכרסמים אחרת. העיקרון במלכודות דלי הוא הובלת המכרסמים לקצה מקפצה, ללא יכולת לחזור אחורה, וכאשר המכרסם מבין שהוא נמצא בסכנה ושאין באפשרותו לחזור חזרה – הוא מתקדם והמשטח גורם לנפילתו אל תוך דלי. יש שממלאים את הדלי במים כדי לגרום לטביעה של המכרסמים שנפלו, יש שממלאים בדלי חומר כימי רעיל שמזרז את מותו של המכרסם, ויש כאלו שבוחרים להשאיר את הדלי ריק כדי לשחרר את המכרסמים במקום אחר ורחוק.

ספריית וידיאו

לכידת מכרסמים בבית

סרטוני וידאו

סוגי מלכודות נגד מכרסמים

המלצות ומידע נוסף

רעל עכברים
המלצות להדברה

רעל עכברים

רעל עכברים הוא סוג של פיתיון כימי המשמש לחיסול עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים. רעלים אלו נועדו להיות טעימים למכרסמים, מה שהופך אותם לשיטה יעילה להדברתם.

גלו יותר »
עכבר בבית
המלצות להדברה

הרחקת עכברים

הרחקת עכברים המפגש עם עכברים בבית או בגינה הוא אף פעם לא דבר נעים. עם זאת, לא מעט אנשים סובלים מנוכחות של עכברים אצלם בבית,

גלו יותר »
לוכד חולדות
המלצות להדברה

לוכד חולדות

לוכד חולדות חולדה היא יונק ממשפחת העכבריים המצויה בעיקר באזורים עירוניים. החולדה היא מכרסם בעל רמת אינטליגנציה גבוהה באופן יחסי וקשרי חברה מפותחים. תכונות אלו

גלו יותר »
דילוג לתוכן